SE Kommunikációs és Rendezvényszervezési Igazgatóság

A Semmelweis Egyetem

Kommunikációs Igazgatósága

pályázatot hirdet

szenior szerkesztő-újságíró, főszerkesztőhelyettes

munkakör betöltésére.

A jogviszony időtartama: határozatlan idejű munkajogviszony

Foglalkoztatás jellege: teljes munkaidő

A munkavégzés helye: 1085 Budapest, Üllői út 26.

A munkakörbe tartozó lényeges feladatok:

Interjúk készítése, cikkek írása, események tudósítása a Semmelweis Egyetem hírportáljára, újságba alapvetően egészségügy, egészségtudomány, kutatás-innováció, felsőoktatás, egyetemi élet témákban.

A beérkező kérések, témajavaslatok kezelése, a feldolgozási módjának kitalálása, feladatkiadás, az elkészült cikkek szerkesztése.

A havonta megjelenő Semmelweis Egyetem újság társszerkesztése.

Alkalmanként beszédek, beszédelőkészítő anyagok írása.

Alkalmanként PR kiadványok szövegének írása, szerkesztése.

A főszerkesztő munkájának támogatása.

Pályázati feltételek:

  • Főiskola, vagy egyetemi végzettség, releváns végzettség,
  • Minimum 5 éves, lehetőleg országos médiumnál szerzett újságírói, továbbá szerkesztői és/vagy közkapcsolati (PR) tapasztalat
  • Büntetlen előélet és cselekvőképesség
  • Kimagasló íráskészség magyarul, választékos, pontos fogalmazás, kiváló helyesírás
  • Egészségügyi, tudományos és oktatási témák iránti érdeklődés
  • Képesség priorizálásra és több ember munkájának koordinálására
  • Önálló, gyors és pontos munkavégzés
  • Magas szintű problémamegoldó és együttműködési képesség

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

  • Magabiztos felhasználói szintű számítógépes ismeretek
  • WordPress felhasználói szintű ismerete
  • Egészségügyi/tudományos/oktatási területen szerzett újságírói és szerkesztői tapasztalat
  • Beszédírói tapasztalat
  • Kiadványszerkesztői tapasztalat
  • Angol nyelvtudás (középszint)

A pályázat részeként benyújtandó iratok, igazolások:

  • Szakmai önéletrajz
  • Végzettséget és/vagy képzettséget, nyelvtudást igazoló okiratok
  • Nyilatkozat a pályázó hozzájárulásáról, hogy a pályázatban szereplő adatokat a jogszabályokban és Szervezeti és Működési Szabályzatban felhatalmazottszemélyek, testületek megismerhessék.
  • A pályázati feltételeknek való megfelelés igazolásához külföldön szerzett oklevél, illetve bizonyítvány esetén szükség van annak honosítására, elismerésére vagy egyenértékűsítésére. A külföldön szerzett bizonyítvány, oklevél elismerése, honosítása, egyenértékűsítése esetén az eredeti okirat mellett a honosított, elismert vagy egyenértékűsített okiratot is, vagy legalább az elismerési, honosítási vagy egyenértékűsítési eljárás megindításáról szóló igazolást a pályázati kiírásban megjelölt határidőben be kell nyújtani. Az elismert, honosított vagy egyenértékűsített okiratot az eljárás megindításának határidőben való igazolása esetén legkésőbb a pályázatban megjelölt benyújtási határidő lejártát követő 60 napon belül kell benyújtani.
  • Továbbá minden olyan irat, amelyet a pályázó a pályázat szempontjából fontosnak tart.

Állás, munka területe(i):

  • Marketing, Média, PR
  • Szerkesztő, Szövegíró
  • Újságíró, Riporter

Szükséges tapasztalat:

  • 5-10 év szakmai tapasztalat

Szükséges végzettség:

  • Főiskola

Szükséges nyelvtudás:

  • Nem igényel nyelvtudást

Foglalkoztatás jellege:

  • Teljes munkaidő
  • Alkalmazotti jogviszony

Munkavégzés helye:

1085 Budapest, Üllői út 26.

A pályázatok benyújtásának módja:

Elektronikus úton az ügyintéző részére a "Jelentkezem" gombon keresztül.

A munkáltatóval kapcsolatos egyéb lényeges információ:

A próbaidő mértéke 3 hónap. Kérjük, a pályázatban tüntesse fel hivatkozási számot: 104099/KKRSI/2021.

A munkáltató fenntartja magának a visszavonás, valamint a pályázati eljárás eredménytelenné nyilvánításának jogát.

A munkáltatóval kapcsolatban további információt a honlapon szerezhet.

Cégnév: SE Kommunikációs és Rendezvényszervezési Igazgatóság